Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Králičí nemoci

Králíci jsou od přírody odolné zvířata. Existuje ale pár onemocnění, která je dokáží potrápit, některá i zabít. Abyste snížili riziko onemocnění Vašeho králíka, musíte dodržovat pár zásad. Králík Vám nedokáže sám říct, že ho něco bolí, že mu není dobře. Musíte to sami vypozorovat. Proto je důležité se o svého králíčka starat a věnovat se mu. Pokud zjistíte, že Vašemu králíkovi není dobře, raději neotálejte a navštivte veterináře.

Zásady péče o králíky

1. Pravidlené čištění klece a hygiena - každý den vyměňujte podestýlku v králičí toaletě a ukliďte klec. Aspoň jednou měsíčně celou klec omyjte vodou a pokud je Váš králíček méně čistotný a dělá potřebu i mimo záchod, tak klec vydenzifikujte.

2. Králíkovi dávejte pestrou a vyváženou stravu s dostatkem kvalitního sena. Králík je konzervativní zvíře, pokud ho chcete naučit na novou potravinu, dávejte mu ji nejdříve po menších částech, ať si na ni jeho trávící systém zvykne. Nepřekrmujte ho, ať není obézní.

3. Dopřejte králíkovi dostatek pohybu, alespoň 2 hodiny denně. Věnujte se mu. Pokud bude králík trpět nedostkem pohybu, bude obézní a nespokojený. Riziko onemocnění se zvýší.

4. Nenechávejte králíka v průvanu a nenechte ho prochladnout. Dbejte, ať není vystavený kolísání teplot.

5. Pravidelně nechte králíka přeočkovat proti nejzávažnějším králičím chorobám.

Pro registrované připravujeme spoustu výhod. Registrací na našem webu získáte spoustu výhod. Můžete sbírat bonusové body nazvané "Mrkvičky". Za určitý počet Mrkviček můžete uplatňovat slevy v našem eshopu, připadně dostat malé dárečky. Mrkvičky sbíráte nákupy v našem eshopu eshop.mlsnykralik.cz/, mrkvičky obdržíte také za to, když na náš web nahrajete profil svého králíka - www.mlsnykralik.cz/profily. ... POZOR, věrnostní program bude spuštěný až v roce 2018