Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Ochočení králíka

Chcete-li z králíka udělat svého miláčka, musíte mu věnovat dostatek času. Hrajte si s ním, mluvte na něj, berte jej často do ruky, hlaďte je. Ochočování ale musí probíhat pomalu a s trpělivostí, obzvláště pokud nebyl králíček jako miminko na lidi zvyklý.

V prvních dnech

Když si domů přinesete malého králíka, je třeba, abyste pro něho měli klec již plně zařízenou. Chvilku potrvá, než si na svůj nový domov zvykne. Zde si můžete přečíst o vybavení králičí klece.

Králík rozeznává lidi pomocí čichu. Měl by proto nejdříve přivyknout na pach svého pána. Přijděte občas opatrně k jeho kleci a nechte se od králíčka očichat a pomalu, chlácholivě na něj mluvte. Můžete mu zkusit podat jeho oblíbenou pochoutku přímo z ruky. Jakmile si králík jídlo od Vás vezme, máte vyhráno. Zkuste ho opatrně pohladit po hlavě.

Photo by specialoperations, flickr.com

Hlazení králíčka

Králíčci mají hlazení velmi rádi. Někteří jsou opravdu velicí mazlíci a vychutnávají si to více jak kočky. Na Vaše doteky si ale musí zvykat. Zpočátku je možná budou lechtat, proto když vám králík lechtivě ucukne, nechte ho chvilinku být, ať se Vaše doteky nespojuje s nepříjemnými pocity. Králíci mají nejraději hlazení po hlavě, od čumáčku až po uši. Obzvláště čumáček je velmi citlivý. Někteří králíčci lechtivě ucukávají, ale jiní hlazení čumáčku milují. Někteří zbožňují i drbání za ušima.

 

 

Pro registrované připravujeme spoustu výhod. Registrací na našem webu získáte spoustu výhod. Můžete sbírat bonusové body nazvané "Mrkvičky". Za určitý počet Mrkviček můžete uplatňovat slevy v našem eshopu, připadně dostat malé dárečky. Mrkvičky sbíráte nákupy v našem eshopu eshop.mlsnykralik.cz/, mrkvičky obdržíte také za to, když na náš web nahrajete profil svého králíka - www.mlsnykralik.cz/profily. ... POZOR, věrnostní program bude spuštěný až v roce 2018