Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Ochrana bytu před králíkem

Králíci jsou strašně zvídaví, neustále někde hopkají a snaží se prozkoumat každičký kout. Bohužel při výzkumných expedicích používají nebezpečný nástroj, svoje zoubky. Každý nový předmět vyzkouší, jestli není k jídlu:-) Pro králíky má tento zvyk praktický význam. Protože jim zoubky neustále dorůstají, musí si je obrušovat. Proto by měli mít vždy k dispozici něco, co můžou ohlodávat, nejlépe dřevěné větvičky ovocných stromů. Zde je seznam dřevin, které králíci můžou ohlodávat.

Photo by Zuzana Studecká

Králík okusuje kabely, pozor!!!

Před příchodem králíka do Vaší domácnosti je tak třeba byt důkladně připravit. V prvé řadě je nutné zabránit králíčkovi v tom, aby okusoval elektrické kabely, což mají králíci zvlášť v oblibě. Nejen, že Vás přehlodaný kabel od televize nepotěší, zrovna když se chcete dívat na Vás oblíbený seriál. Ale i pro králíčka je to nebezpečné, může ho zabít elektrický proud. Kabely proto z jeho dosahu odstraňte. Můžete je také zkusit schovat do plastových ochranných obalů (tzv. husích krků), nebo je před králíčkem ukryjte do výšky, připevněte je na zeď. Prostě ať s nimi nikdy nepřijde do styku.

Photo by Jan Šimr

Králík okusuje pokojové květiny, pozor!!!

Králíky také přitahují pokojové rostliny. Rádi je ochutnávají. Protože většina pokojových rostlin je pro králíky jedovatých, dejte všechny pryč z jeho dosahu, nebo alespoň zamezte tomu, aby k nim mohli.

Photo by Jan Šimr

Králík čurá do peřin, pozor!!!

I když máte králíčka naučeného na králičí záchod co má v kleci, a naučili jste ho chodit i na venkovní toaletu, kterou má mimo klec, bobečkům po bytě se nevyhnete. Protože jsou králičí bobky tvrdé a nezapáchají, není to žádná hrůza. Horší je, když se Vám králíček někde vyčůrá. Protože králíci používají čurání a bobečkování také jako formu značení si svého území, v králičí pubertě se tomu nevyhnete, ani když máte králíka slušně vychovaného. Obzvláště rádi čurají králíci na měkké a savé materiály. Do peřin, na sedačku, do křeslasmiley Po pubertě to ale králíka většinou přejde. Pokud nemáte králíčků více, to pak budou přeznačkovávat jeden po druhém a nemusí je to přejít nikdy. Problém je zejména, když chováte dvě nekastrované samice nebo dva nekastrované samce.

 

Pro registrované připravujeme spoustu výhod. Registrací na našem webu získáte spoustu výhod. Můžete sbírat bonusové body nazvané "Mrkvičky". Za určitý počet Mrkviček můžete uplatňovat slevy v našem eshopu, připadně dostat malé dárečky. Mrkvičky sbíráte nákupy v našem eshopu eshop.mlsnykralik.cz/, mrkvičky obdržíte také za to, když na náš web nahrajete profil svého králíka - www.mlsnykralik.cz/profily. ... POZOR, věrnostní program bude spuštěný až v roce 2018