Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Vybavení pro králíky

Králík v pelíšku

Chov králíka není jen tak. Musíte mu jeho bydlení pěkně zařídit. Nemůžete ho dát do holé klece. Když králíka pustíte proběhnout se, musíte mu vybavit i výběh. Pokud králíček nebude mít žádné hračky a možnosti vyžití, bude jen znuděně sedět. Je několik věcí, které musí v každé králičí kleci být.

Králičí záchod

V žádné králičí kleci nesmí chybět plastový záchod pro králíky. Existuje několik velikostí a tvarů králičích toalet. Dle našeho názoru je idelání rohová králičí toaleta. Ale existují i obdélníkové. 

Jesličky na seno

Seno je pro králíčky základní stravou a jesličky by nikdy neměly zůstat prázdné. Existují v podstatě dvě variaty jesliček. Celo plastové, které se upevňují zvenku klece a králík jí seno mezi mezerami pletiva klece. Nebo můžou být jesličky kovové, tvořené šprušlemi. Ty se králíkům dávají zevnitř klece a králík jí přímo z nich. Kvalitní jesličky můžete pořídit na našem e-shopu ZDE

Napáječka na vodu

Je sicem možné dávat králík vodu do misky, ale nedoporučujeme to. Králíče si vodu hned znečistí. Ideální jsou proto plastové napáječky. Nebojte, králík se z ní rychle naučí pít.

Misky na krmení

Nejlepší jsou keramické misky pro králíky. V každé kleci by měly být dvě misky. Jedna na granule a suché krmení a jedna na zeleninu a ovoce.

Domek pro králíky

Králík je od přírody plachý tvor a měl by mít možnost se v kleci schovat někam, kde bude mít klid. Idelání jsou dřevěné králičí domky. Do domku si může králíček v případě potřeby zalézt a někteří tam chodí spát. Domků existuje na trhu celé řada. Doporučujeme kupovat jen domky z rovnou střechou. Králíci na střeše s oblibou vysedávají, mají tam větší rozhled. Na domcích se sedlovou nebo šikmou střechou se jí nesedí dobře.

Vybavení výběhu pro králíky

Králíček by měl mít dostatek zábavy, jinak se nudí. Popuste uzdu své fantazii a vybavte svému králíkovi zábavný výběh s dostatkem překážek, úkrytů a možností vyžití. Hračky pro králíčky můžete koupit ZDE. Mrkněte i na naši nabídku výběhů ZDE

Bedýnka s pískem na hrabání

Králíci v přírodě hrabou nory a hrabací reflex mají v genech. Pokud jim pořídíte bedýnku s pískem, ve které si budou moci hrabat, uvidíte jak budou rádi. Nemáte-li možnost pořídit bednu s pískem, nebo máte strach ze znečištění, pořiďte jim krabici do které dátě staré hadry. Budete se divit, jak si s tím králíci dokáží vyhrát.

Phooto by jpockele, flickr.com

Roury a tunely a pro králíky

Králíci milují temné a uzké tunely. Uvidíte, že se pro ně nadchnou a budou je prolézat sem a tam. Na trhu se dají koupit dlouhé látkové tunely. Prodávají se také různé slamněné kukaně. Sami jim taky můžete podobné vyrobit z krabic. Mrkněte na náš e-shop ZDE

Photo by jpockele, flickr.com

Pelíšek pro králíka

Králíčci si během hry a dovádění rádi spočnou. Nejradši leží pěkně v měkém, Pořiďte jim měkoučký pelíšek, kam si můžou zalézt.
Podívejte se na naši nabídku pelíšků pro Vašeho králíčka ZDE

Photo by Carly & Art, flickr.com

Vybavení na cesty

Pokud chcete s králíkem cestovat, nebo s ním jen chodit ven, bude pro Vás nezbytné pořízení následujícího vybavení pro králíky.

Přenosky pro králíky

Určitě se Vám stane, že budete muset svého králíčka někam převést. Na to jsou nejlepší králičí přenosky. Vyberte takovou, která se dá dobře čistit a králíčka z ní můžete lehce vyndat. Nejlepší jsou přenosky z otevíratelným horním víkem.

Popruhy a vodítka pro králíčky

Králíčky můžete venčit i venku, stejně jako pejsky. Existují speciální králičí postroje a vodítka. Nakoupíte ZDE

Photo by matsubokkuri, flickr.com

Pro registrované připravujeme spoustu výhod. Registrací na našem webu získáte spoustu výhod. Můžete sbírat bonusové body nazvané "Mrkvičky". Za určitý počet Mrkviček můžete uplatňovat slevy v našem eshopu, připadně dostat malé dárečky. Mrkvičky sbíráte nákupy v našem eshopu eshop.mlsnykralik.cz/, mrkvičky obdržíte také za to, když na náš web nahrajete profil svého králíka - www.mlsnykralik.cz/profily. ... POZOR, věrnostní program bude spuštěný až v roce 2018