Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Výchova a ochočení králíka

Králík není pes, ale přesto se dokáže naučit reagovat na některé pokyny svého chovatele. Důležité je se při výchově králíčka obrnit trpělivostí a vždy a za všech okolností na něj být hodný. Králík se nesmí bít! Nekřičte na něj, když se mu něco nepovede, nebo nedělá to, co chcete, aby dělal.

Pozitivní signály – metoda pochval

Pokud chcete, aby králík reagoval na Vaše pokyny, je důležité, aby si Váš pokyn, nebo signál spojil s něčím příjemným. Pokud ho zavoláte a on k Vám přiběhne, musíte ho vždy pohladit a pochválit, nejlépe mu dát nějaký jeho pamlsek. Důležité to je hlavně při učení chození na záchod. Když uvidíte králíka, že sedí na záchodě a vychovává potřebu, pohlaďte ho a milým hlasem ho pochvalte. Když ho naopak uvidíte, že dělá potřebu někde jinde, opatrně ho přeneste na záchod, hoďte k němu pár bobečků, které udělal mimo záchod a pochvalte ho.

Králík nerozezná jednotlivá slova, ale zvuky. Proto spíše přiběhne na zamlaskání, zapískání, nebo ho přivolá zašustění sáčku s jeho oblíbenými granulemi. Například naše králičí samička se jmenuje Papučka a reaguje na písmeno „č“, protože to má při vyslovení specifický zvuk. Stane se mi tak, že stačí, když vyslovím nějaké slovo s „č“, kde na to písmeno dám třeba samovolně větší důraz, a Papučka za mnou přiběhne, i když jí zrovna nevolám.
Taky je naučená na šustění sáčku s krmením. Pokud je zrovna v kleci, tak panáčkuje a netrpělivě očekává večeři. Když je zrovna mimo klec, tak se při zaslechnutí šustění do klece rychle sama vrací.

Negativní signály – metoda trestů na králíka neplatí

Metodu trestání na králíka vžádném případě nezkoušejte. Není to pejsek a neplatí na něj. Jen byste se Vás začal bát. NIKDY KRÁLÍČKA NEBIJTE A NEBUĎTE NA NĚHO HRUBÍ!!

Místo trestů můžete zkusit využít negativní signály, které si králíček nespojí přímo s Vaší osobou. Stejně jako s odměnou si králíček dokáže některé situace spojit s nepříjemnými pocity. Pokud uvidíte, že králík jde tam, kam nemá chodit, stačí vždy hlasitě zatleskat. Zvuk hlasitého tleskání je králíčkovi nepříjemný. Druhá varianta je hodit po něm něco měkkého, například zmuchlanou papírovou kuličku, balíček papírových kapesníků nebo zmuchlanou ponožku.

Pro registrované připravujeme spoustu výhod. Registrací na našem webu získáte spoustu výhod. Můžete sbírat bonusové body nazvané "Mrkvičky". Za určitý počet Mrkviček můžete uplatňovat slevy v našem eshopu, připadně dostat malé dárečky. Mrkvičky sbíráte nákupy v našem eshopu eshop.mlsnykralik.cz/, mrkvičky obdržíte také za to, když na náš web nahrajete profil svého králíka - www.mlsnykralik.cz/profily. ... POZOR, věrnostní program bude spuštěný až v roce 2018