Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Zakrslý králík - proč si ho pořídit?

Minísek s petrželkou

Proč si pořídit králíka? Králíci se chovají od nepaměti. Prvotní důvod jejich chovu bylo maso. Jistě si každý pamatuje český film Slunce, seno, jahody, kde měli králíka na oběd každý densmiley My se zde ale budeme převážně věnovat chovu králíka jako domácího mazlíka. Jistě se ptáte, proč si pořizovat jako mazlíka králíka? Raději si pořídím kočku nebo psa, říkáte si. Ale i králík může být domácí miláček a má oproti psům a kočkám spoustu výhod. Zkusím Vám zde důvody pro koupě králíka shrnout.

Králíci jsou neuvěřitelně roztomilí

Hlavní důvod je jasný, králíci jsou krásní a roztomilí tvorečkové:-)

Photo by Jpockele, flickr.com

Králíci jsou velcí mazlíci

Králíček má rád mazlení. V tom se velmi podobá kočkám. Když si ho ochočíte a zvykne si na Vás, bude za Vámi sám pro pomazlení chodit. Někteří králíčci jsou opravdu velcí mazlové a vydrží u Vás v klíně ležet hodiny, když je budete hladit. Za pohlazení se Vám pak odmění tím, že Vás občas olízne.

Photo by David~O, flickr.com

Králíci jsou čistotní a nemusíte ho chodit venčit

Na rozdíl od pejsků nemusíte králíka chodit venčit. Stejně jako kočky se králík naučí chodit na svůj králičí záchod. Pokud zvolíte vhodnou podestýlku, kterou pravidelně (1x denně) vyměňujete, tak králičí záchod nebude zapáchat. Králíci jsou velmi čistotní, sami sebe několikrát denně umývají. Králík je inteligentní zvířátko. I když nedosahuje inteligenci psů a koček, přesto jsou králíci velice chytří. Dokáží se naučit přiběhnout na zavolání. Když dělá něco špatně, chodí kam nemá, stačí mu to vysvětlit zvýšeným hlasem nebo zatleskáním. Podle šustění sáčku s krmivem poznají, že se jim chystá večeře. Králíci jsou také neuvěřitelně zvídaví. Neustále hopkají sem a tam a snaží se prozkoumat každičký kout v bytě. Zažijete s nimi spoustu legrace.

Photo by Jan Šimr

Králík je na čas relativně nenáročný

Králík nevyžaduje nepřetržitou péči. Když chcete jet na víkend pryč a nemůžete ho vzít sebou, králíček vydrží v kleci, zajistíte-li mu dostatečné množství potravy a vody. To ale na druhou stranu neznamená, že se králíkovi nemusíte věnovat a necháte ho v kleci neustále. Takové zvířátko by se trápilo. Králíka byste měli denně alespoň na 2 hodiny (to opravu minimálně) pouštět mimo klec. Králíček se potřebuje proběhnout, potřebuje pohyb a hlavně potřebuje Vaši společnost.

Photo by Jan Šimr

Než se pro pořízení králíka rozhodnete, zvažte několik věcí:

  • Některá plemena králíků se můžou dožít až 10 let. Vydržíte se o něj tak dlouho starat?
  • Budete mít na králíčka dostatek času? Králíček vyžaduje alespoň 2 hodiny času denně, jinak se trápí.
  • Když pojedete na dovolenou, máte někoho, kdo se o králíčka může starat? Králíček nemůže být sám více než 2 dny. Někdo mu musí měnit podestýlku v záchodu, dávat čerstvou vodu a doplňovat seno a krmení.
  • Máte pro králíka v bytě místo, kam se vleze prostorná klec? Máte místo, kde nebude vadit, že se občas proběhne, upustí nějaký ten bobeček a kousne do nábytku?
  • Máte doma nějaká jiná zvířata? Pokud ano, snesou se králíkem? Neublíží mu?
  • Není někdo z Vaší rodiny alergický na zvířecí srst?

 

 

Pro registrované připravujeme spoustu výhod. Registrací na našem webu získáte spoustu výhod. Můžete sbírat bonusové body nazvané "Mrkvičky". Za určitý počet Mrkviček můžete uplatňovat slevy v našem eshopu, připadně dostat malé dárečky. Mrkvičky sbíráte nákupy v našem eshopu eshop.mlsnykralik.cz/, mrkvičky obdržíte také za to, když na náš web nahrajete profil svého králíka - www.mlsnykralik.cz/profily. ... POZOR, věrnostní program bude spuštěný až v roce 2018