Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Zvedání a nošení králíka

Opatrnost je třeba zejména při zvedání a nošení králíčka. Zvedání králíka pro něj není přirozené a bude mu nějakou dobu trvat, než si na to zvykne. Do té doby se Vám často stane, že se Vám bude snažit vysmeknout a poškrábe Vás. Při vypadnutí z Vaší náruče se taky může ošklivě zranit, proto POZOR!! Než si na Vás králík trošku zvykne, raději jej do ruky berte co nejméně, pokud možno vůbec. Když už jej do rukou vezmete, je třeba králíčka držet pevně, ale ne zase tolik aby to králíkovi působilo bolest. Berete-li jej do rukou, mluvte na něj chlácholivě, a když ho zase položíte na zem, nezapomeňte ho pochválit a pohladit. Králíček tak časem zjistí, že se mu nesnažíte ublížit a zvykne si na to, že po položení na zem ho čeká sladká odměna v podobě pohlazení.

Nejste-li si jistí jak králíka uchopit tak, aby Vám nevypadnul, nebo se bojíte, že ho držíte příliš pevně, je nejlepší přenášet ho úchopem za kůži mezi lopatkami. Králík zde má velice volnou kůži, a když ho za ní uchopíte jemně celou rukou, nebolí ho to. Je ale důležité mu druhou rukou podepřít zadeček a zadní nohy, králík nemá rád, když má nožky ve vzduchu. Mohl by jimi začít kopat a poškrábat Vás.

 

Photo by Jan Šimr


Jste-li na králíka patřičně jemní, odvděčí se Vám tím, že sebou časem nechá manipulovat jako plyšové zvířátko. Samozřejmě mu ovšem nesmíte působit bolest a s nošením to přehánět. Ale pozor každý králík je jiný!! Některý se nechá nosit, případně Vám bude sám do náruče skákat, ale jiný si na to nikdy nezvykne a Vy musíte dávat stále pozor, aby se Vám s rukou nevysmeknul a nezranil se tak.

Pro registrované připravujeme spoustu výhod. Registrací na našem webu získáte spoustu výhod. Můžete sbírat bonusové body nazvané "Mrkvičky". Za určitý počet Mrkviček můžete uplatňovat slevy v našem eshopu, připadně dostat malé dárečky. Mrkvičky sbíráte nákupy v našem eshopu eshop.mlsnykralik.cz/, mrkvičky obdržíte také za to, když na náš web nahrajete profil svého králíka - www.mlsnykralik.cz/profily. ... POZOR, věrnostní program bude spuštěný až v roce 2018